Mecasys: Thermoplastik
Thermoplastik: Skúšobné prípravky

Insights

Spoločnosť Thermoplastik funguje na slovenskom trhu od roku 1998. Špecializuje sa na výrobu plastových výliskov veľkých rozmerov. Stratégiou spoločnosti je využívanie najmodernejších technológií na veľké, technicky náročné plastové výlisky v automotive a elektronickom priemysle.

Thermoplastic’s needs

Spoločnosť Thermoplastik nás oslovila s potrebou návrhu a výroby trhacích prípravkov pre svoj vlastný interný vývoj a testovanie plastových výliskov.

Our solution

● Po oboznámení sa s požiadavkami a špecifikáciou procesu sme predložili návrh trhacích prípravkov.

● Návrh sme spolu s technikmi od zákazníka detailne preštudovali a predstavili.

● Po doladení návrhu sme realizovali výrobu trhacích prípravkov.

● Kompletné prípravky sme zmontovali, overili a dodali klientovi.

Our expertise

3D softvér použitý na návrh: SolidWorks2018

Výrobné technológie: CNC obrábanie, 3D tlač (prototypovanie)

Meracie a overovacie technológie: CMM meracie zariadenia

Tento projekt bol pre nás náročným, ale zároveň dôležitým. Keďže sme takýto typ prípravu navrhovali prvýkrát, pristupovali sme k nemu s maximálnym rešpektom. Venovali sme dostatok času tomu, aby sme odsimulovali skutočné procesy a doladili tak výsledný prípravok. Nakoľko mal zákazník špeciálnu požiadavku na zníženie nákladov v čo najväčšej miere, dokázali sme navrhnúť prípravok tak, že jeho platňa má kumulované použite pri viacerých skúškach. Vďaka tomu dostane klient dva prípravky namiesto troch, čím ušetrí náklady a skladovacie priestory pre prípravky.

Vždy ma veľmi teší, keď viem prezentovať zákazníkovi simuláciu, vďaka ktorej si dokáže presnejšie predstaviť náš návrh a výsledný produkt lepšie spĺňa jeho požiadavky. - Pavol Gužik, Lead designer Mecasys

Final results

Výsledkom našej práce je prípravok, ktorý presne odráža zákazníkove požiadavky, šetrí mu náklady a priestor na skladovanie.
Vďaka tomu, že sme sa stali odborníkmi na trhu s prípravkami, vieme našim zákazníkom ponúknuť riešenia aj pre neštandardné prípravky. Rozumieme prípravkom a pre našich zákazníkov urobíme vždy maximum, aby náš prípravok bol presne tým, čo od neho očakávajú.

Vďaka tomuto prípravku klient už nebude musieť robiť testy na univerzálnych nepresných prípravkoch. Vždy má zabezpečenú pozíciu a stabilitu dielu v trhacom lise. Takto sa môže spoľahnúť na výsledky testov a aplikovať svoje zistenia do nastavení výrobného procesu, aby aj tento diel zodpovedal potrebným štandardom pre dnešný automotive.

Ďalšie naše úspešné projekty